20.05.19 poniedziałek

Szanowni Państwo,

Fundacja Pro Mathematica oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego serdecznie zapraszają do udziału w projekcie „Kuźnia Młodego Przedsiębiorcy”, kierowanym do uczniów z dolnośląskich szkół średnich. Celem zajęć jest rozwinięcie wśród młodych ludzi postaw i umiejętności przedsiębiorczych, a także zwiększenie ich świadomości o zakresie trudności i przejrzystości tworzenia własnej firmy.

W ramach projektu uczniowie wezmą udział w dwóch 90-minutowych kreatywnych i edukacyjnych warsztatach z obszaru przedsiębiorczości:

1)      Design Thinking i planowanie ścieżki kariery.  (90 min)

Część poświęcona interaktywnej metodzie Design Thinking, czyli procesowi tworzenia produktów i usług odpowiadających na potrzeby klientów, a także planowaniu ścieżki edukacyjnej uczniów oraz późniejszej ich drogi zawodowej.

2)      Być przedsiębiorczym. Od pomysłu po realizację.  (90 min)

Część obejmująca wprowadzenie w tematykę tworzenia własnego biznesu, a także konstruowania spójnej marki. Podczas warsztatu zostaną omówione zagadnienia dotyczące badania rynku oraz grupy docelowej, a także zostaną przedstawione mocne i słabe strony samozatrudnienia.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

Zajęcia odbędą się w okresie wrzesień – grudzień 2019, przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu, w  siedzibie Centrum Edukacyjnego WPT Fundacji Pro Mathematica, działającego na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Zainteresowanych nauczycieli klas średnich zapraszamy do zapisów na adres mailowy: kontakt@promath.pl . O zakwalifikowaniu się grup do uczestnictwa w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Ilość miejsc jest ograniczona!

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.