O „Technoludku”

Przedszkole „Technoludek” to Niepubliczne Przedszkole dla dzieci zlokalizowane na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Placówka ta to jednak o wiele więcej niż udogodnienie dla rodziców pracujących na terenie WPT. To przede wszystkim miejsce, w którym dzieci spędzają czas na rozwijaniu swojej kreatywności i ciekawości do świata. Wychowankowie przedszkola uczą się zaradności, ale i poznają tajniki nauk ścisłych. Tuż obok naszego przedszkola funkcjonuje Centrum Edukacyjne, które prowadzi dla przedszkolaków zajęcia nie tylko z matematyki, fizyki czy przyrody, ale też robotyki czy chemii. Dzięki dostosowaniu formy zajęć do wieku przedszkolaków na chwilę stają się oni małymi inżynierami, naukowcami, odkrywcami. Wierzmy, że na stałe zaszczepi to w nich chęć odkrywania świata i poszukiwania kreatywnych rozwiązań napotykanych przez nich problemów.

W przedszkolu odbywają są też zajęcia z języka angielskiego, które prowadzi native speaker z przygotowaniem pedagogicznym.

Jak wygląda przedszkole?

Przedszkole znajduje się na parterze budynku Delta, mieszczącego się przy ul. Duńskiej 9. Składają się na nie trzy słoneczne i pełne kolorów sale dydaktyczne, każda z własną łazienką i wyjściem na plac zabaw. Sale wyposażone są nie tylko w nowe i bezpieczne dla maluchów meble, ale i kąciki tematyczne, pomoce dydaktyczne oraz zabawki pobudzające wyobraźnię. W przedszkolu znajdują się dwie dodatkowe sale, w których prowadzone są zajęcia korekcyjne z rehabilitantem, zajęcia z pedagogiem (prowadzone metodą neurofunkcjonalnej reorganizacji wg. Beatrice Padovan), psychologiem i logopedą.

Najważniejszy atut Przedszkola „Technoludek” to jednak zaangażowana kadra pedagogiczna.

Szczegółowe informacje nt. przedszkola znajdą Państwo na stronie: www.technoludek.pl