Utworzeniu Centrum Edukacyjnego WPT (CEWPT) przyświecała idea wprowadzenia dzieci w świat nauk ścisłych i przyrodniczych poprzez interesującą formę zabawy i doświadczeń w ramach rozszerzenia i uzupełnienia zajęć w przedszkolach i szkołach.

Dobrze wyposażone laboratorium, autorskie programy dostosowane do wieku uczestników i nowoczesne pomoce naukowe sprawiły, że zajęcia pozalekcyjne dla dzieci młodzieży odwiedzającej Centrum stały się niezwykle atrakcyjne i wartościowe.

Oferta Centrum Edukacyjnego skupiona jest nie tylko wokół nauk ścisłych, ponieważ oprócz zajęć z dziedziny chemii, matematyki, fizyki czy przyrody, proponuje warsztaty z robotyki, kriogeniki, rzeczywistości wirtualnej, ekologii, genetyki, przedsiębiorczości czy designu.

Od 2012 roku Fundacja ProMathematica jest partnerem projektu Urzędu Miejskiego Wrocławia pt. „Szkoła w Mieście”. Oferowane przez Centrum Edukacyjne WPT warsztaty skierowane są do uczniów wszystkich szkół objętych wparciem projektu, aby przyczynić się do podniesienia jakości nauczania i wzbogacić standardową ofertę edukacyjną.

Oferta dla rodzica

Popołudniowe warsztaty z rodzicami

Jeżeli lubicie naukę i eksperymenty, to czekamy na Was w dwa czwartki w miesiącu w godzinach popołudniowych. Podczas zajęć poznacie tajniki różnych dziedzin naukowych, które z pewnością was zaciekawią. Każdy z Was otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w naszych warsztatach.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 4-6 lat) oraz szkolnym (od 7-12 lat). Rodzice również biorą aktywny udział w warsztatach.

Urodziny dla dzieci 4-12 lat

 1. Wybuchowe urodziny

  W trakcie urodzin młodzi odkrywcy będą mieli do czynienia z wieloma substancjami chemicznymi. Wykorzystując podczas zajęć różne substancje wywołają spektakularne wybuchy.

 2. Laboratorium małego chemika

  Być chemikiem to prosta sprawa! Podczas urodzin dzieci stają się prawdziwymi naukowcami. Samodzielnie wykonają kilka kolorowych i widowiskowych eksperymentów.

 3. Mały konstruktor

  Podczas urodzin dzieci wcielą się w rolę architektów. Przy użyciu specjalnych klocków stworzą duże, przestrzenne konstrukcje.

  Całość każdego urodzinowego przyjęcia dopełnią zabawy na podłodze interaktywnej. W trakcie urodzin przewidziane są przerwy na poczęstunek w formie przekąsek, napojów i tortu urodzinowego (we własnym zakresie).

Oferta dla nauczyciela

Zajęcia dla przedszkolaków

1

BALONOWY STWÓR

Zajęcia eksperymentalne dla przedszkolaków w trakcie których dzieci samodzielnie wykonują eksperymenty chemiczne i fizyczne. Głównym elementem łączącym zadania jest … balon. Do czego jest zdolny balon? Sprawdźcie sami.

60 min max. 25 osób dzieci: 3-6 lat 30 zł/os.
2

LABORATORIUM MAŁEGO CHEMIKA

Laboratorium to tajemnicze miejsce w Centrum. W trakcie warsztatów dzieci wykonują eksperymenty związane z zagadkami chemicznymi.

60 min max. 25 osób dzieci: 4-6 lat 30 zł/os.
3

OZOBOTY DO ROBOTY!

Kreatywne zajęcia dla najmłodszych. Dzieci nie tylko będą rysować roboty, ale również rysować dla robotów oraz rysować... robotami. Poznają nowych przyjaciół Sphero oraz Ozobot, którzy specjalnie dla nich przylecą z odległej planety Robotos.

60 min max. 20 osób dzieci: 5-6 lat 30 zł/os.
4

GRAMY W ZIELONE – mikroalgi i ich świat

Warsztaty w trakcie których poznają tajemnice alg oraz będą mieli okazję poeksperymentować w prawdziwym laboratorium firmy AlgaeLabs. Dzieci dowiedzą się, dlaczego algi mają szansę pojawić się w kosmosie oraz ile tajemnic w sobie kryją. Podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie i wykonują własne preparaty.

60 min max. 20 osób dzieci: 5-6 lat 30 zł/os.

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych

1

PROGRAMOWANIE Z ROBOTEM SPHERO

Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy programowania, a za pomocą robotów edukacyjnych dowiedzą się, jak w prosty sposób napisać program, dzięki któremu roboty poruszają się, wydają dźwięki a nawet wykonują skomplikowane zadania. Dzieci na zajęciach poznają roboty Sphero, Dash & Dot lub grę Scootie Go, podczas której pomagają przyjaznemu kosmicie wrócić na swoją planetę.

60 min max. 13 osób klasy: I-VIII 30 zł/os.
2

KRIOGENIKA

Czym jest Kriogenika? Czy niska temperatura jest niebezpieczna? Zajęcia z wykorzystaniem ciekłego azotu rozwiewają wszelkie wątpliwości. Zajęcia mają charakter pokazowy.

60 min max. 30 osób klasy: I-VIII 30 zł/os.
3

ALGI W KOSMOSIE

Dzieci poznają tajemnice alg oraz będą miały okazję poeksperymentować w prawdziwym laboratorium firmy AlgaeLabs. Dowiedzą się też, dlaczego algi mają szansę pojawić się w kosmosie oraz ile tajemnic w sobie kryją. Podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie i wykonują własne preparaty.

60 min max. 20 osób klasy: I-VI 30 zł/os.
4

SZTUKA GENERATYWNA – czy sztukę można zaprogramować

Na zajęciach dzieci dowiedzą się, czym jest sztuka generatywna i jak ją projektować. Zajęcia łączą w sobie zagadnienia dotyczące nowych sposobów wykorzystywania programowania w sztuce nowoczesnej.

60 min max. 20 osób klasy: IV-VII 30 zł/os.
5

MASZYNY LATAJĄCE – DRONY

Uczniowie dowiedzą się, dlaczego samoloty w ogóle latają oraz do czego mogą służyć drony. Poznają ich budowę, a także nauczą się nimi posługiwać i sterować. W trakcie zajęć uczniowie wykonają eksperyment w tunelu aerodynamicznym, a na koniec wezmą udział w pokazie z dronami w roli głównej.

60 min max. 30 osób klasy: I-VIII 30 zł/os.
6

CZYM JEST VR? Wirtualna rzeczywistość

Warsztaty, na których młodzież dowiaduje się, czym jest VR oraz jak działa Oculus Rift, który przenosi uczniów w wirtualną rzeczywistość. Podczas wykładu każdy z uczestników będzie miał szansę oszukać swój umysł i doświadczyć na własnej skórze m. in. iluzji gumowej ręki, wyjścia z ciała czy przekonać się jak to jest kiedy mamy do dyspozycji trzecią rękę.

60 min max. 25 osób klasy: VI-VIII 30 zł/os.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

1

CZYM JEST VR? Wirtualna rzeczywistość.

Warsztaty, na których młodzież dowiaduje się, czym jest VR oraz jak działa Oculus Rift, który przenosi uczniów w wirtualną rzeczywistość. Podczas wykładu każdy z uczestników będzie miał szansę oszukać swój umysł i doświadczyć na własnej skórze m. in. iluzji gumowej ręki, wyjścia z ciała czy przekonać się jak to jest kiedy mamy do dyspozycji trzecią rękę.

60 min max. 25 osób klasy: ponadgimnazjalne 30 zł/os.
2

KRIOGENIKA

Czym jest Kriogenika? Czy niska temperatura jest niebezpieczna? Zajęcia z wykorzystaniem ciekłego azotu rozwiewają wszelkie wątpliwości. Zajęcia mają charakter pokazowy.

60 min max. 30 osób klasy: ponadgimnazjalne 30 zł/os.

Oferty specjalne

Program „Młody Przedsiębiorca”

Program „Młody Przedsiębiorca” dedykowany jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych, który umożliwia młodzieży bezpośrednie zetknięcie się ze światem biznesu. To program warsztatów o charakterze wykładowym, dostarczający młodym ludziom ciekawych inspiracji. Podczas spotkań młodzież pozna wady i zalety prowadzenia innowacyjnego biznesu, dowie się, skąd bierze się motywacja do tworzenia nowych produktów, jak działają inkubatory przedsiębiorczości oraz jakie wyzwania stoją przed młodymi przedsiębiorcami.

Kompleksowy program składa się z czterech godzinnych bloków, jednak to do Państwa należy decyzja, z ilu bloków skorzystacie. Istnieje możliwość dowolnej konfiguracji zajęć. Warsztaty realizowane przy grupie minimum 20-osobowej.

Blok 160 min

Spotkanie z młodym przedsiębiorcą – mentorem, który od kilku lat działa na rynku i chce się podzielić doświadczeniem z własnej drogi biznesowej (zarówno pozytywnym jak i negatywnym).

Blok 260 min

Warsztaty z Design Thinking, czyli praca w grupach w celu rozwiązania problemów zadanych przez trenera, uświadamiająca, że każdy produkt bądź usługa musi być odpowiedzią na konkretną potrzebę rynkową.

Blok 360 min

Spotkanie z dyrektorem Klastra NUTRIBIOMED, czyli miejsca, w którym przebiega integracja współpracy branżowej. Poznanie działań Klastra oraz tego, na czym polega jego wsparcie w zakresie rozwoju i wdrażania nowych pomysłów do realizacji.

Blok 460 min

Zapoznanie się z Inkubatorem Przedsiębiorczości – jak one działają, co umożliwiają, jak pomagają młodym przedsiębiorcom w przypadku rozpoczęcia prowadze-nia działalności gospodarczej, jakie warunki należy spełnić, aby właśnie tam ją prowadzić.

Udział w programie „Młody Przedsiębiorca” proponujemy w trzech różnych pakietach:

Pakiet A: 30 zł/os.

Blok 1 + Blok 2

Pakiet B: 45 zł/os.

Blok 1 + Blok 2 + Blok 3

Pakiet C: 60 zł/os.

Blok 1 + Blok 2 + Blok 3 + Blok 4

Dzień Naukowy

W ramach unikalnej oferty zapraszamy również do skorzystania z opcji uczestnictwa w kilku zajęciach poprowadzonych w danym dniu. Opcja ta nie tylko pozwoli bardziej efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na wizytę w naszym Centrum ale także umożliwi uczestnikom kompleksowe pogłębienie wybranego obszaru wiedzy.

Pokazy & Eventy

W ramach uzupełnienia tradycyjnych lekcji szkolnych, organizujemy i przygotowujemy na trenie szkoły jednorazowe pokazy naukowe, dzięki którym dzieci i młodzież w bezpośredni sposób zapoznaje się bliżej z nauką. Takie pokazowe widowiska to również ciekawa propozycja interaktywnej animacji dzieci i młodzieży podczas imprez firmowych, pikników czy festynów.

1

Stoisko warsztatowo-naukowe

To zajęcia warsztatowo-naukowe dla dzieci o dowolnej tematyce, wybranej spośród oferty Centrum Edukacyjnego. W trakcie warsztatów uczestnicy przeprowadzają wspólnie z Animatorem eksperymenty oraz próbują własnych sił wykonując samodzielnie zaskakujące doświadczenia.

60 min max. 12 osób 400 zł (z materiałami)
2

Eventy naukowe

Event naukowy to prezentacja o charakterze widowiskowego wystąpienia scenicznego, podczas którego Animator przeprowadza ciekawe i efektowne eksperymenty. To interesujące i inspirujące pokazanie połączenia nauki oraz zabawy.

30 min dowolna ilość 500 zł (z materiałami)

Programy „szytę na miarę” potrzeb

Aby wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, tworzymy także programy warsztatowe „szyte na miarę” Państwa potrzeb, a przede wszystkim na miarę rzeczywistych zainteresowań uczniów. Już na etapie rozmowy z osobami zainteresowanymi tworzymy wizję warsztatów, proponując konkretne zajęcia dostosowane do grupy wiekowej. Nie posługujemy się szablonami, dzięki temu lekcje prowadzone w Centrum Edukacyjnym WPT są tak atrakcyjne, bo realizowane w oparciu o autorskie programy.

Stale poszerzamy zakres swoich działań, proponując co semestr nowe zajęcia warsztatowe, tak aby oferta Centrum Edukacyjnego WPT była dla Państwa atrakcyjna i umożliwiała szeroki wybór warsztatów.