22.10.18 poniedziałek

Organizowana przez firmę Nokia Noc Laboratoriów jest pierwszym tego typu wydarzeniem (a czwartą już edycją) we Wrocławiu i w Polsce. W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki.

 

Już po raz czwarty Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundacja Pro Mathematica partnerowały temu wydarzeniu i przygotowały moc atrakcji dla wszystkich odwiedzających. W ubiegłą sobotę w Centrum Edukacyjnym odbyło się kilkanaście warsztatów, na które tłumnie przybyli wszyscy zapisani uczestnicy, w holu głównym WPT odbywały się pokazy otwarte pełne eksperymentów i wybuchowych doświadczeń, a przestrzenie laboratoryjne uchyliły drzwi, by wpuścić ciekawskich zwiedzających, wśród których być może byli przyszli naukowcy.

 

Choć było mroźno, nie zniechęciło to uczestników do przyjścia i brania czynnego udziału w imprezie, odwiedziło nas blisko 750 osób! Ci, którzy nie załapali się na warsztaty i zwiedzanie tym razem, zapraszamy za rok!